Nadace na ochranu zvířat partnerem akce 8. Psí den s Prahou 13

Jak se říká, ve dvou se to lépe táhne. Jsme velice vděční, že se letošním partnerem Psího dne stala Nadace na ochranu zvířat. Posláním nadace je trvale zlepšovat vztah člověk – zvíře – životní prostředí, pomáhat zmírňovat utrpení a zajišťovat přijatelné životní podmínky zvířat v lidské péči, držených v zajetí i zvířat volně žijících.

Nadace na ochranu zvířat představí ve svém prezenčním stanu v charitativní Zóně pomoci své nadační aktivity, projekty a kampaně. Návštěvníkům akce bude poskytovat bezplatnou chovatelskou poradnu a zajišťovat na akci Psí hernu – agility par(čí)k, psí hlavolamy, balonkový bazének nebo čmuchací zahradu plnou různých zajímavých pachů například oveček, koní nebo třeba ježka afrického.

V Psí herně bude také probíhat soutěž ruličkového hlavolamu v čase od 12:00 – 14:00. Na soutěžící bude čekat bazének plný ruliček a v jedné z ruliček schované pamlsky. Pejskům budeme měřit čas a ti kteří dobroty vyčmuchají a zdlábnou nejrychleji, dostanou odměnu od našich partnerů.

Ve 13:20 se v rámci programu akce můžete také těšit na pódiové vystoupení Evy Hodek, ředitelky Nadace na ochranu zvířat, která vám poví o tom, co dělat, když víte o týraném zvířeti.

Chovatelská poradna Nadace na ochranu zvířat na Psím dni

Nadace na ochranu zvířat bude návštěvníkům akce poskytovat bezplatnou chovatelskou (nejen kynologickou) poradnu. Na stánku nadace se můžete poradit, jak zajistit adekvátní péči o vašeho psa, vhodnou stravu a výživu, zdravotní prevenci a péči, dostatek pohybu a vyžití v podobě zájmových, volnočasových a sportovních aktivit, výchovu, výcvik a socializaci s lidmi a ostatními psy a zvířaty nebo také, jak postupovat v případě zaběhnutí, ztráty vašeho psa a jiných životních (nejen krizových) situacích.

Začátečníci, zájemci o pořízení psa se mohou s nadací poradit, co by si měli rozmyslet před vlastním pořízením pejska, co by si měli pro něj nachystat, jaké chovatelské zázemí a vybavení by měli zajistit apod. Nadace také poradí s výběrem pejska, ať již s výběrem plemene nebo křížence a jeho adopce z útulku. Vše, co potřebujete vědět, vám poradí v chovatelské poradně na stánku Nadace na ochranu zvířat.

Na Psím dni také můžete činnost nadace podpořit finančně a za každou částku 100,-Kč dostanete lístek do tomboly, v níž na vás čekají hodnotné dary od našich partnerů. Více o nadaci se dozvíte na website : Nadace na ochranu zvířat