Jak dopadl Psí den 2016?

Kdo vyhrál rekord ve skoku do výšky. Kdo z celebrit podpořil útulky? Jak vše probíhalo si můžete přečíst níže. Děkujeme všem za hojnou účast a atmosféru, která na akci panovala.

Psí den s Prahou 13

Běžel se psí dostih, vytvořil se český rekord ve skoku do výšky tzv. Bobešův skok, soutěžily originální dvojice, pes tahal auto, čipovali se zdarma psi, radil veterinární lékař, mazlíčkové ochutnali snad vše, co se u pro psy k dispozici a především přítomní podpořili nákupy a dárky psí útulky. A co bylo na akci ještě pozitivní? Téměř tisíc psů se k sobě chovali jako kamarádi, jen občas po sobě na pozdrav štěkli a na louce po nich nezůstala jediná památka, tak byli jejich páni disciplinovaní.

O zápis do České knihy rekordů ve skoku do výšky se postaral pes Ejs (Ejsínek), který skočil krásných 110 cm. GRATULUJEME !!!:)

Útulky Dogpoint, Voříškov a depozitum Beruška své pejsky k adopci představovali na pódiu, aby měl každý z účastníků možnost si je prohlédnout a dozvědět se o nich více informací. Asistovala při tom Bára Hrzánová, která všem přítomným útulkům věnovala několik tisíc korun. „Útulky jsou pro nás dobrou příležitostí otevřít své peněženky a pomoci tam, kde je to potřeba.“ řekla nám Bára. Na Psí den si oběhla z natáčení a přišla se synem a s tříměsíční fenečkou Pepinou.

Obrovský zájem zaznamenala originální přehlídka známých osobností se svými pejsky. Martina Gavriely, Miluška Bittnerová, Patrície Solaříková, Míša Tomešová Doubravová, Roman Tomeš, Tereza Mátlová, kteří se promenádovali ve slušivých a komických oblečcích, které zapůjčil Rebeldog. Přehlídce přihlížel Petr Fejk se svým pejskem Hardym a Marcus Tran.

Patricie Solaříková si akci moc užila a nadšeně ji komentovala slovy: „Je super, že dorazilo tolik lidí se svými pejsky. Jsem ráda, že Psí den takhle dokázal spojit zábavu s osvětou. Je to nejlepší forma, jak dostat do povědomí lidí, aby byli zodpovědnější. Navíc mne překvapilo, že je tu spousta vychytávek jako psí zmrzlina nebo psí jogurt,“ usmívala se Patrície. „Ano, taky tu vidím spoustu věcí poprvé, např. psí hlavolamy nebo puller sport. Je milé, jak se na pejsky myslí,“ souhlasně přikyvovala Martina Gavrieli.

„Mně se akce moc líbila, moji pejsci byli nadmíru spokojeni. Přála bych si víc takových akcí,“ radovala se Míša Tomešová a dodává, „spousta lidí se mě ptá, co speciálního dávám svým pejsků, že jsou takoví energičtí a vitální. S oblibou odpovídám, že hodně lásky!“ A šla se připravit společně s dalšími připravit na netradiční psí módní přehlídku. Miluše Bittnerová pak vyzvala svého tanečního partnera Michala Necpála a s pejsky v náručí překvapivě ladně zatančili úryvek připravený do soutěže. „Takhle by nám to asi neprošlo. Porota je přísná a neúprosná,“ řekla s nadsázkou Miluše

Akce se konala pod záštitou starosty Prahy 13 Davida Vodrážky. Ten nám po předání cen vítězům řekl:„Považujeme „Psí den s Prahou 13“ za velmi přínosný a rádi se podílíme na jeho organizaci. Každá zábavně podaná osvěta v této oblasti je užitečná.“

„Mám radost, že se nám první ročník takhle povedl. Všichni vypadali spokojeně a měli jsme tu čest být u prvního zápisu do České knihy rekordů ve skoku do výšky. Odměnou pro nás bylo vidět, jak lidi fandí závodníkům a skvěle baví. Jsem opravdu z průběhu dne nadšená a na příští rok máme spoustu dalších nápadů“, vypověděla ihned po skončení organizátorka akce Psí den s Prahou 13, Karolína Hájková.

Díky nádhernému počasí první ročník této akce zaznamenal účast více než dvou tisíc účastníků. Bylo zde spousta stánků se zajímavými doplňkovými produkty, restaurace s kvalitním jídlem a o zábavu se postaral nabitý program plný soutěží, ukázek psích sportů a první pomoci či přednášky zaměřující se na osvětu.

 

1 Komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*